|
Załóż konto
Papirsy
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Bardzo mi miło!

Jestem Martyna i tworzę papierowe przedmioty z recyklingu.

Jak to się zaczęło?

Od tego, jak chciałam połączyć miłość do sztuki i ekologii. Tworzyć rzeczy użyteczne i piękne, ale też przyjazne środowisku.

Pierwsze kroki z papierem stawiałam na Akademi sztuk pięknych w Łodzi. Jednak dopiero po studiach rozpoczeły się moje poszukiwania, eksperymenty z papierem i próby stworzenia z niego czegoś zupełnie nowego. Może pomysł biżuterii wykonanej z papieru był lekko szalony. Z pewnością jednak przerósł nawet moje oczekiwania. Udało mi się opracować proces tak, aby finalnie kolczyki były nie tylko niezwykle lekkie, ale również trwałe i wodoodporne.

Tak powstały papirysy- mała firma której misją jest dawanie nowego życia temu, co wydawać by się mogło zostało już wykorzystane. W mojej pracowni stare zeszyty, książki i zadrukowane kartki papieru zamieniają się w ręcznie czerpany papier, bardzo lekką papierową biżuterię oraz przedmioty które sprawia, że twoje wnętrze będzie unikalne. Każdy z nich powstał w moich dłoniach. Proces jest długi i wymagający. Wszystko po to, by dać Ci coś wyjątkowego w co włożone jest całe serce. A wszystko to, dbając o środowisko- w duchu zero waste. Chcę tworzyć piękne i unikatowe przedmioty dzięki którym twoja codzienność może stać się wyjątkowa.

Dajmy wspólnie nowe życie dla papieru !

To jak potoczy się dalej historia tej marki zależy też od ciebie!

Dziękuję, że tutaj jesteś i wspierasz moją pracę.