Papirysy

o artystce

witaj!

Jestem Martyna i tworzę unikatowe przedmioty, które wprowadzą nutkę wyjątkowości w twoją codzienność .Pierwsze kroki z papierem stawiałam na Akademi Sztuk Pięknych w Łodzi. Od tego czasu rozpoczeły się moje poszukiwania i eksperymenty z tym niezwykłym surowcem  i próby stworzenia z niego czegoś zupełnie nowego. Każdy przedmiot który znajdziesz na tej stronie powstał w moich dłoniach. Proces jest długi i wymagający. Wszystko po to, by dać Ci unikalny przedmiot w który włożone jest całe serce.

A wszystko to, dbając o środowisko- w duchu zero waste.

Papirysy

o artystce

witaj!

Jestem Martyna i tworzę unikatowe przedmioty, które wprowadzą nutkę wyjątkowości w twoją codzienność. Pierwsze kroki z papierem stawiałam na Akademi Sztuk Pięknych w Łodzi. Od tego czasu rozpoczeły się moje poszukiwania i eksperymenty z tym niezwykłym surowcem  i próby stworzenia z niego czegoś zupełnie nowego.

Każdy przedmiot który znajdziesz na tej stronie powstał w moich dłoniach. Proces jest długi i wymagający. Wszystko po to, aby dać Ci unikalny przedmiot w który włożone jest całe serce.

A wszystko to, dbając o środowisko- w duchu zero waste.

 

jak powstały

  papirysy?

z eksperymentowania 

połączenia sztuki i ekologii 

z miłości do papieru i piękna

Papier jest surowcem niezwykłym. Cieniutkimi roślinnymi włóknami ułożonymi przez wodny taniec na sicie.

jak powstaje

papier czerpany
z recyklingu?

Jest to rodzaj papieru wytwarzanego poprzez czerpanie. Roślinne włókna poddane są odpowiedniemu procesowi obróbki, a następnie rozprowadzone w wodzie. Wyławia się je ręcznie za pomocą sita w odpowiednim rozmiarze. Siatka przepuszcza wodę i zatrzymuje papierową masę.

Arkusz trafia na podkład gdzie zostaje odciśnięty z wody a następnie suszony. Po kilku dniach suszenia i wyprostowaniu arkusz papieru jest gotowy.

W mojej pracowni papier powstaje z recyklingu. Makulatura cięta jest na kawałeczki, moczona w wodzie i mielona na włókna. To właśnie one czerpane są na sicie.

Tak rozpoczyna się nowe, kolejne życie papieru z którego powstają moje produkty. 

Dzięki temu razem dbamy o środowisko.

Shopping Cart